Produkty i usługi Czyli co robimy

ABE jako firma produkcyjna dostarcza sprzętu oraz rozwiązań do telewizyjnej inspekcji kanałów i rurociągów. W naszej ofercie produktów znajdują się kamery inspekcyjne samojezdne w zakresie średnic od DN130 do DN1800, kamery wpychane na włóknie, jednostki sterujące do kamer inspekcyjnych, oprogramowanie inspekcyjne, akcesoria do kamer inspekcyjnych, zabudowy samochodów inspekcyjnych.

Świadczymy usługi serwisu kamer inspekcyjnych.

W skład podstawowego zestawu inspekcyjnego wchodzi jedna z inspekcyjnych kamer samojezdnych, winda kablowa, jednostka sterująca, oprogramowanie inspekcyjne oraz zestaw akcesoriów i kół w zależności od wybranej kamery.

Kamery i zestawy inspekcyjne to filar działalności ABE Complex Technology. Dodatkowo robimy jeszcze inne bardzo ciekaw rzeczy min. roboty inspekcyjne, roboty frezujące, projektujemy układy elektroniczne, wykonujemy projekty mechaniczne. Więcej po kliknięciu przycisku poniżej.

Kliknij i sprawdź co jeszcze robimy!

Dostępne modele kamer inspekcyjnych

Elementy kamer wykonane są ze stopów aluminium i stali nierdzewnych. Wózek kamery napędzany jest jednym lub dwoma silnikami – np. kamera skrętna. Solidna konstrukcja wózka w połączeniu z mocnym napędem na sześć kół pozwala na pokonywanie długich dystansów.

Ruchoma głowica kamery wykonana ze stopów lekkich, pozwala na poruszanie się w dwóch płaszczyznach: poziomej w zakresie 360◦ oraz pionowej w zakresie 270◦. Napędy obrotu głowicy zostały wyposażone w mikrosprzęgła, co zabezpiecza mikrosilniki przed uszkodzeniami. Zastosowane uszczelnienia pozwalają na pracę w pełnym zanurzeniu.

Pierścień LED pozwala na uzyskanie maksymalnie doświetlonego obrazu wnętrza rurociągu. Wysokiej jakości diody LED gwarantują długą bezawaryjną pracę, według producenta 70% jasności po 50 tys. godzin. Diody LED osłonięte są specjalnym pierścieniem z tworzywa o podwyższonej wytrzymałości na udary. W przypadku dużych średnic rur możliwe jest podłączenie dodatkowych reflektorów, wyposażonych w szkła odporne na udary termiczne (zachlapania, zanurzenia).

W głowicy zamontowano przetwornik CCD firmy SONY o wysokiej rozdzielczości i dużej czułości – mniej niż 1 Lux. Zastosowany przetwornik CCD pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów obrazu kolorowego w systemie PAL. Moduł kamery zintegrowany jest z mechanizmem, który pozwala na płynną regulację ostrości (fokus) w zakresie od 1cm do ∞. Sterowanie ostrością obrazu odbywa się z pulpitu operatora. Niektóre z naszych kamer wyposażone są w optyczny zoom 10x, a także automatyczną regulację ostrości.

Kamera inspekcyjna CT-300

Kamera inspekcyjna która znajduje swoje zastosowanie w zakresie średnic od DN130 i do DN300. Kamera może być wprowadzona do rur przez studnię rewizyjną niewłazową o średnicy 315 mm. CT-300 to najmniejsza z oferowanych przez naszą firmę kamer samojezdnych.

Kamera do inspekcji kanalizacji.

Kamera inspekcyjna CT-300

Robot do inspekcji kanalizacji i rurociągów.

Kamera do inspekcji kanalizacji CT-300

Robot inspekcyjny.

Kamera do inspekcji kanałów CT300

Kamera inspekcyjna CT-400AX

CT-400AX pozwala na przeprowadzenie inspekcji w osi kanału w zakresie średnic od DN150 do DN400. CT 400 jest najpopularniejszą z oferowanych przez naszą firmę kamer.

Kamera inspekcyjna CT400AX - robot do inspekcji TV kanałów.

Kamera inspekcyjna CT-400AX.

Kamera inspekcyjna CT400AX - urządzenie do inspekcji kanałów i rurociągów.

Kamera inspekcyjna CT-400AX.

Robot inspekcyjny.

Kamera inspekcyjna CT-400AX.

Kamera inspekcyjna CT-600M

Kamera CT-600M pozwala na inspekcje w zakresie średnic od DN200 do DN800. Przeprowadzanie inspekcji w osi kanału w tak dużym zakresie średnic umożliwia pantograf.

Kamera do inspekcji kanalizacji od polskiego producenta.

Kamera inspekcyjna CT-600M

Kamera inspekcyjna CT600M. Kamera z elektrycznym pantografem do inspekcji TV kanałów.

Kamera inspekcyjna CT-600M.

Kamera do inspekcji kanałów od DN200 do DN1200.

Kamera inspekcyjna CT-600M.

Kamera inspekcyjna CT-1800

CT-1800 to kamera o największym zakresie średnic od DN400 DN1800. Kamera wyposażona w pantograf.

Kamera inspekcyjna CT1800.

Kamera inspekcyjna CT-1800

kmaera do inspekcji TV rurociągów i kanalizacji.

Kamera inspekcyjna CT-1800

Robot inspekcyjny do kanałów i kanalizacji. Pipeline inspekction robot.

Kamera inspekcyjna CT-1800

Kamery inspekcyjne wpychane na włóknie

W ofercie posiadamy kamery inspekcyjne wpychane na włóknie, które świetnie nadają się do inspekcji przyłączy kanalizacyjnych, inspekcji pionów w budynkach, inspekcji studni głębinowych. Kamera pozwala na inspekcję od średnicy 70mm. Do kamery dołączony jest bęben z włóknem szklanym. W podstawowej wersji jest to 30m włókna szklanego. Głowica kamery jest w pełni kompatybilna z naszymi cyfrowymi jednostkami sterującymi oraz oprogramowaniem inspekcyjnym MoleCam 3.

kamera inspekcyjna wpychana na włóknie

Kamera inspekcyjna wpychana na włóknie HD_04.00

Kamera inspekcyjna wpychana na włóknie od ABE Complex Technology.

Kamera inspekcyjna wpychana na włóknie HD_04.00

Kamera wpychana na włóknie do inspekcji kanalizacji.

Kamera inspekcyjna wpychana na włóknie HD_04.00

Winda kablowa

Winda kablowa wykonana jest z materiałów odpornych na korozję. Na bębnie windy nawinięty jest kabel sterowniczy kamery o długości od 150 do 250 metrów. Rolki oraz prowadnice zapewniają równe prowadzenie i odpowiedni naciąg kabla. Równomierne ułożenie kabla na bębnie pilnowane jest dzięki zespołowi rolek oraz mechanizmowi zsynchronizowanemu z obrotami bębna windy.

Winda kablowa została wyposażona w pulpit na którym znajduje się: licznik dystansu (o rozdz. 1 cm) oraz manipulatory do sterowania pracą windy i jazdy wózka. Winda wyposażona jest w napęd zsynchronizowany z jazdą wózka kamery. Proces zwijania i rozwijania kabla sterowniczego odbywa się całkowicie automatycznie bez udziału obsługi.

Winda kabalowa do kamer inspekcyjnych.

Winda kablowa kamery inspekcyjnej

Winda kablowa do robotów inspekcyjnych.

Winda kablowa kamery inspekcyjnej

Winda do zwijania i rozwijania kabala dla kamer do inspekcji kanałów i rurociągów.

Winda kablowa kamery inspekcyjnej

Koła i akcesoria kamer inspekcyjnych

Zestawy kół i akcesoriów pozwalają na przystosowanie wózka do poruszania się w różnych profilach oraz średnicach kanałów. Zastosowane materiały oraz profile kół ułatwiają poruszanie się po różnych podłożach.

koła do kamer inspekcyjnych

Koła kamer inspekcyjne

koła do kamer inspekcyjnych

Akcesoria do kamer inspekcyjnych

koła do kamer inspekcyjnych

Koła kamery inspekcyjnej

Jednostka sterująca UC700.

Jednostka centralna wyposażona jest w monitor poglądowy LCD 17” o dużej rozdzielczości. Matowa matryca monitora jest przystosowana do pracy w oświetleniu dziennym co poprawia komfort pracy użytkownika. Dodatkowo jednostka posiada podświetlaną klawiaturę qwerty ze stali nierdzewnej, panele z funkcjami sterowania kamerą, manetki do sterowania wózkiem i głowicą oraz zespół złącz i przełączników funkcyjnych urządzenia.

Jednostka sterująca do kamer inspekcyjnych

Jednostka sterująca UC700.

Jednostka sterująca UC700 do kamery inspekcyjnej.

Jednostka sterująca UC700.

Jednostka sterująca UC700 do robotów inspekcyjnych ABE Complex Technology.

Jednostka sterująca UC700.

Zabudowy zestawów inspekcyjnych na samochodach

W zabudowach wydzielamy dwie strefy: tzw. część operatora i część obsługi wózka kamery. W celu zwiększenia komfortu pracy operatora, przedział został wyposażony w klimatyzację oraz ogrzewanie. W okresie zimowym mamy możliwość ogrzewania części obsługi kamery.

Stanowisko operatora wyposażone jest w takie elementy jak:

  • Monitor LCD 17” 1280 X 1024,
  • Komputer przemysłowy w zabudowie typu Rack 19”,
  • Klawiatura z trackballem wykonana ze stali nierdzewnej (bryzgoszczelna),
  • Monitor LCD 7” z podglądem na część obsługi wózka kamery,
  • Zasilacz awaryjny UPS,
  • Panele kontrolne AC/DC,
  • Oświetlenie,
  • Meble – biurko, siedzenie z oparciem, szuflady.

Zestaw wyposażony jest w windę kablową wykonaną z materiałów odpornych na korozję. Na bębnie windy nawinięty jest kabel sterowniczy kamery o długości od 150 do 250 metrów. Rolki oraz prowadnice zapewniają równe prowadzenie i odpowiedni naciąg kabla. Równomierne ułożenie kabla na bębnie pilnowane jest dzięki zespołowi rolek oraz mechanizmowi zsynchronizowanemu z obrotami bębna windy. Winda kablowa została wyposażona w pulpit na którym znajduje się: licznik dystansu (o rozdz. 1 cm) oraz manipulatory do sterowania pracą windy i jazdy wózka. Winda wyposażona jest w napęd zsynchronizowany z jazdą wózka kamery. Proces zwijania i rozwijania kabla sterowniczego odbywa się całkowicie automatycznie bez udziału obsługi.

Zestaw zasilany jest w tzw. systemie silence (cicha praca), zespół akumulatorów żelowych wraz z przetwornicami pozwala na ciągłą pracę w zależności od konfiguracji od 16 do 30 godzin. Ładowanie odbywa się automatycznie poprzez włączenie do zewnętrznego źródła zasilania. Dodatkowo zestaw wyposażamy w agregat prądotwórczy (walizkowy) o mocy około 3kW, wystarczającej do obsługi zestawu w chwili ładowania akumulatorów. W zabudowie znajduje się także wygodna w użyciu myjka ciśnieniowa służąca do mycia kamer po zakończeniu inspekcji. Myjka posiada 40 litrowy zbiornik z cyfrowym wskaźnikiem poziomu. Z tyłu pojazdu znajdują się zewnętrzne halogeny pozwalające na pracę w nocy. Precyzyjne najeżdżanie na studnię umożliwia kamera cofania.

Kaerowóz - samochód do inspekcji kanalizacji.

Samochód z zabudowanym zestawem do inspekcji kanalizacji.

Kaerowóz - samochód do inspekcji kanałów i rurociągów.

Samochód z zabudowanym zestawem do inspekcji kanalizacji.

Kaerowóz - samochód do inspekcji kanalizacji.

Samochód z zabudowanym zestawem do inspekcji kanalizacji.

Oprogramowanie inspekcyjne MoleCam 4

Do każdego zestawu inspekcyjnego dołączane jest autorskie oprogramowanie, które pozwala przeprowadzać inspekcje wizyjne raz tworzyć raporty zgodnie z wytycznymi normy PN-EN 13508-2. Intuicyjny i przejrzysty interfejs użytkownika budowany w oparciu o wstążki (wykorzystywane w Office 2007/2010), pozwala na pracę zgodnie z nawykami nabytymi w programach na platformie Windows.

Dostarczone oprogramowanie umożliwia łatwe tworzenie kompletnej dokumentacji poinspekcyjnej: raporty, zdjęcia, wykresy spadków i zagłębienia to tylko kilka z wielu elementów inspekcji, które można nagrywać na dysku twardym HDD. Program umożliwia bezpośredni eksport inspekcji na nośniki USB lub płyty CD/DVD.

Tworzone przez nas oprogramowanie jest ciągle aktualizowane. Wszelkie uwagi oraz sugestie użytkowników są uwzględnianie i wprowadzane wraz z wydaniem nowej wersji programu. W najnowszej wersji oferujemy m.in.: sprawdzanie geometrii rurociągu, nanoszenie opisów z elementami graficznymi, rysowanie w czasie rzeczywistym wykresu spadków.

MoleCam4 oprogramowanie do inspekcji kanalizacji i rurociągów.

Oprogramowanie MoleCam 3.

MoleCam4 oprogramowanie do inspekcji kanalizacji i rurociągów.

Oprogramowanie inspekcyjne MoleCam 3.

MoleCam4 oprogramowanie inspekcyjne do kanałów.

Oprogramowanie inspekcyjne.